Polimak

 

        Anasayfa      Hakkımızda      Ürünler      Sektörler      Destek      İletişim                                                                                 

 

Ürünler

   Blower Özellikeri

 
Blower Özellikleri Kullanım Alanları Performans Tabloları

Tamir Bakım Hizmetleri

Blower Çalışma Prensibi

 

Blower çalışma prensibi

 

 

Blower ana parçaları şekilde görüldüğü gibi iki adet "8" seklindeki kanatlardır (rotor veya lob olarak ta adlandırılır). Bu kanatlar 2 veya 3 loblu olmaktadır. Bu iki kanat, birbirlerine zıt yönde dönerler. Kanatların dönme hareketi ile birlikte hava girişi tarafında sabit miktardaki gaz, hazne ve kanatlar arasında hapsedilir. Dönen kanatlar, bu hapsedilmiş gazı, çıkış tarafına doğru iter. Her bir devirde bu çevrim dört kez tekrarlanır.

 

 

Gaz Sıkıştırma

Pozitif yer değiştirmeli blower, sabit hacimli gazın sistem içinde itilmesi görevini gerçekleştirir. Roots blower kompresörlerin tersine içerideki gazı sıkıştırmaz. Basınç artışı,  sabit hacimli gazın, pompa çıkışında karşılaştığı yükten dolayı oluşur. Pozitif yer değiştirmeli hava pompalarında gaz akış debisi, sistemdeki basınç değişimlerine rağmen nispeten sabittir. Bu akış şekli, santrifüj kompresörlerinde ise tam tersine işler. Santrifüj kompresörlerde gaz akış debisi değişse de basınç sabittir.

 

 

Yağsız Taşıma

Blower kanatları pompa gövdesine ve birbirlerine temas etmeden çalışmaktadır. Bu nedenle kanatların yağlanmasına gerek yoktur. Sistemin sadece hava veya gazla çalışması ortamın temiz kalmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile temiz bir gaz akışı gerektiren, kimyasal uygulamalarda, kültür balıkçılığında, pnömatik taşıma uygulamalarında, madencilik ve arıtma sektörlerinde blower büyük avantaj sağlar.

 

 

Tahrik Sistemi

Blower; elektrik motoru, içten yanmalı motorlar ve hidrolik motorlar ile çalıştırılabilir. Motor bağlantısı için kaplin, V-kayış veya redüktör kullanılabilir.

 

Blower Paketleri

Montaj kolaylığı için, blower hava pompaları motor, kayış kasnak, susturucu gibi parçalar ile birlikte paket olarak ta müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.

 

 

 

Endüstriyel Çözümler

Havalı Taşıma ve Dozajlama Sistemleri

Özel Tasarımlı Makinalar

Yazılım Geliştirme

 

Ekipman ve Parça Üretimi

Dişli ve Redüktör

Hava Kilidi / Hücre Tekeri

Akış Kontrol Yön Klepesi

Hava Körüğü (Blower)

Özellikleri

Kullanım Alanları

Performans Tabloları

Tamir Bakım Hizmetleri

Jet Filtre

Çuval Boşaltma Sistemi

Big Bag Boşaltma Sistemi

Anasayfa

Hakkımızda

Ürünler

Sektörler

Destek

İletişim

 

 

Polimak Grup Endüstriyel Üretim San. AŞ.