Blog

Polimak Akıllı Hava Kilidi

Çimento, tarım, gıda, kimya, plastik gibi proses ve imalat endüstrileri, verimli ve etkili dökme malzeme akışını sağlamak için hava kilitlerini kullanmaktadır. Sürekli ve kesintisiz dökme malzeme akışını sağlamak sorunsuz operasyonlar gerektirir...

Seyrek Faz & Yoğun Faz Taşima Sistemleri

Pnömatik taşıma sistemindeki taşıma havasının hız farkı, dökme malzemenin bozulması ve ayrışmasının yanı sıra pnömatik boru hattının aşınması ve yıpranması gibi başka sorunlara yol açabilir.

Pnömatik Taşımada Blower | Hava Körüğü

Pnömatik Taşımada Blower | Hava Körüğü

Kuru malzemelerin bir noktadan başka bir noktaya basınçlı hava yardımıyla taşınması pnömatik taşıma sistemleriyle gerçekleşir. Kuru katı hammaddelerin; silo, bunker gibi depolama ünitelerinden silobas, kamyon, silo, big bag gibi sistemlere aktarılmasında pnömatik taşımadan yararlanılır.

Vidalı kriko kullanım alanları

Neden Hidrolik Kriko Yerine Vidalı Kriko Tercih Ediliyor?

Son yıllarda sürdürülebilir ve minimum atık uygulamaların önemi yaygınlaştıkça, endüstriyel proseslerde de seçimler artık bu yönde yapılmakta. Düz veya açısal hareket / yük kaldırma uygulamalarında kullanılan vidalı krikolar da artık hidrolik krikolar yerine tercih ediliyor.

Pnömatik Taşıma ve Dozajlama Sistemi

Çimentoda Krom VI İndirgeme

Krom, çimentoda çoğunlukla Cr (III) ve Cr (VI) değerliklerinde bulunur. Çimento işlenirken, içindeki zararsız Cr (III) kimyasalı, toksik formdaki Cr (VI) haline dönüşerek tehlike yaratır. Çevre ve insan sağlığına zarar veren Krom VI kimyasalının indirgenmesi, çimentodaki miktarını azaltmanın en etkili yoludur.